Pioneers in the industry, we offer unique dry fruit box, pink dry fruits box with 6 tin jar, zenith four jar dry fruit box, cycle design dry fruit box, four jar wooden dry fruit box and pushpa dry fruit box from India.
₹ 688 / Box Get Latest Price
| Box Capacity | 1000 gms |
| Material | Wooden |
| Number of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 638 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 14" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 415 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Shape | Square |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Colour | Multi |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 510 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 440 / Box Get Latest Price
| Material | Wooden |
| Number of Compartments | 4 Compartments |
| Shape | Square |
| Box Capacity | 500 gms |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Colour | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
₹ 308 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 2 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 9" 5" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Colour | PINK |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 792 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 11" 18" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 374 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 14" 5" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Pink |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 330 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Shape | triangle |
| Dimension (L*W*H) | 11" 11" |
| Customizable | Yes |
| Colour | Brown |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 605 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 14" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 1 Compartment |
| Shape | Rectangular |
| Dimension (L*W*H) | 18" 10" |
| Customizable | No |
| Colour | BROWN |
₹ 1320 / Piece Get Latest Price
| Material | Wooden |
| Number of Compartments | 1 Compartments |
| Shape | Rectangular |
| Box Capacity | 250 gms |
| Dimension (L*W*H) | 26" 10" |
| Customizable | Yes |
| Colour | brown |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 429 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
₹ 66 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 12" 7" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Green |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 290 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 14"9" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Green |
₹ 825 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Number Of Compartments | 5 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 18" 9" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Grey |
₹ 330 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 2 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 9" 5" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Green |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 363 / Box Get Latest Price
| Box Capacity | 500 gms |
| Material | MDF |
| Number of Compartments | 5 Compartments |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 347 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 14" 5" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 534 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Customizable | Yes |
| Shape | Ovel |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 880 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Customizable | Yes |
| Shape | ovel |
₹ 638 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Customizable | Yes |
| Shape | ovel |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 550 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 4" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Colour | GOLDEN |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 281 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
| Colour | blue |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 330 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Number of Compartments | 6 Compartments |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Dimension (L*W*H) | 14" 9" |
| Customizable | Yes |
| Shape | hexagon |
| Brand | CBWM |
| Colour | off white |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 330 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 11" 11" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Triangle |
| Brand | CBWM |
| Colour | Blue |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 770 / Piece Get Latest Price
| Material | Wooden |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 14" 14' |
| Customizable | Yes |
| Shape | Hexagon |
| Brand | CBWM |
| Colour | Brown |
₹ 575 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Shape | Rectangular |
| Dimension (L*W*H) | 15" 10" |
| Customizable | Yes |
| Brand | CBWM |
| Colour | BLACK & WHITE |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 638 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Number of Compartments | 6 Compartments |
| Box Capacity | 500 gms |
| Dimension (L*W*H) | 14" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Brand | CBWM |
| Colour | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1045 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 20" 12" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Brand | CBWM |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 580 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 14" x 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Brand | CBWM |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 10" x 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
| Brand | CBWM |
| Colour | Navy Blue |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 220 / Box Get Latest Price
| Material | MDF |
| Number of Compartments | 6 Compartments |
| Shape | Rectangular |
| Box Capacity | 250 gms |
| Dimension (L*W*H) | 14" 9" |
| Customizable | Yes |
| Brand | CBWM |
| Colour | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 415 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
| Brand | CBWM |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 580 / Piece Get Latest Price
| Number of Compartments | 4 Compartments |
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Dimension (L*W*H) | 16" 12" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Brand | CBWM |
| Colour | Green |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 275 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
| Brand | CBWM |
| Colour | Yellow |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 330 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Capacity | 500 gms |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 11" 11" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Triangle |
| Brand | CBWM |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 660 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Color | Brown |
| Size(In Inches) | 14" 10" |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 682 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 14" 10" |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Yellow |
| Box Capacity | 900gm |
Manish Gupta (CEO)
Marcom NXT Services
1st Floor, B-106, Dda Shed, Okhla Industrial Estate Phase 1, Jay And S Print
New Delhi - 110020, Delhi, India