Our range of products include pink dry fruit box with multiple storage, wooden dry fruit box, daisy design dry fruit gift box 10" 10", elite dry fruit gift box 12" x 18", elite dry fruit box 11"x 11" and 3 pet jar dry fruit gift box 14x5.
₹ 1147 / Piece Get Latest Price
| Box Capacity | 1000 gms |
| Material | MDF |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 12" 20" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Colour | PINK |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Wooden |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
₹ 455 / Box Get Latest Price
| Box Capacity | 500 gms |
| Material | MDF |
| Number of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 10" 10" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Brand | CBWM |
| Colour | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 1029 / Piece Get Latest Price
| Number of Compartments | 5 Compartments |
| Material | MDF |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Dimension (L*W*H) | 12" 18" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Brand | CBWM |
| Colour | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 363 / Piece Get Latest Price
| Box Capacity | 500 gms |
| Material | MDF |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 11" 11" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Triangle |
| Brand | Chawri Bazar Wholesale Mart |
| Colour | Brown |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 237 / Piece Get Latest Price
| Box Capacity | 500 gms |
| Material | MDF |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 14" 5" |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Brand | CBWM |
| Colour | off White |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Yellow |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 682 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 14" 10" |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Brown |
| Box Capacity | 900 gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Brown |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Box Material | Cardboard |
| Shape | Rectangular |
| Design | Printed |
| Color | Brown |
| Type | Finished |
₹ 470 / Piece Get Latest Price
| Box Capacity | 250 gms |
| Material | Cardboard |
| Number of Compartments | 4 Compartments |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 250 gm |
| Color | Golden |
| Design | Printed |
| Size (LXWXH) (in inches) | Stanadard |
| Is it Customized | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Finished |
₹ 690 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 16" 8" |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Brown |
| Gift Accessories | yes |
| Weight | 750 gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1089 / Piece Get Latest Price
| Size(In Inches) | 19"x13" |
| Material | Wooden |
| Shape | Rectangular |
| Box Capacity | 500 gms |
| Usage/Application | Packaging |
| Dimension (L*W*H) | 19" 13" |
| Customizable | Yes |
| Surface Texture | Sanding |
| Colour | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 564 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 16" 8' |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Golden |
| Box Capacity | 5 Jar 150GM X 5 = 750GM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 334 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 17" 6" |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Brown |
| Box Capacity | 600gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 455 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 14" 5" |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | brown |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 484 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 10" 10" |
| Shape | Square |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | green |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 413 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 14" 10" |
| Shape | Square |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | green |
| Box Capacity | 500gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 330 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 10" 10' |
| Shape | Square |
| Closure Type | Flip Top |
| Color | Green |
| Box Capacity | 600gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 10" 10" |
| Shape | Square |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Brown |
| Box Capacity | 4 jar 150Gm x 4 = 600Gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 545 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 10" 10" |
| Shape | Square |
| Color | Brown |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Occasion | Festival |
| Color | green |
| Set Contains | four |
| Material | MDF |
| Size/Dimension | 15" 11" |
| Brand | CBWM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 503 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 10" 10" |
| Shape | Square |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Brown |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1271 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 24" 10" |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Brown |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 605 / Piece Get Latest Price
| Size(In Inches) | 18" 7" |
| Material | MDF |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Shape | Rectangular |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 649 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 12" x 12" |
| Shape | Square |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Brown |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 757 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 14" 10" |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | BROWN |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Box Get Latest Price
| Material | Kappa Board |
| Usage/Application | Gift & Crafts |
| Pattern | Printed |
| Shape | Square |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Printing | Digital |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | 200 GSM |
| Material | SBS Paper |
| Shape | Rectangle |
| Folding Carton Style | One-piece Tuck Top Boxes |
| Weight Holding Capacity (Kg) | 500 Gms |
| Surface Coating | Gloss Varnish |
| Color | Multi Color |
| Special Finish | Embossing |
| Property | Handmade |
₹ 1001 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Size(In Inches) | 12" 18" |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Gifting |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Yellow |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Get Latest Price
| Material | MDF |
| Color | PRINTED |
| Shape | Rectangular |
| Brand | CHAWRI MART |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Manish Gupta (CEO)
Marcom NXT Services
1st Floor, B-106, Dda Shed, Okhla Industrial Estate Phase 1, Jay And S Print
New Delhi - 110020, Delhi, India